Jak pracować z podświadomością cz. 2 – Time Line Therapy

 w Artykuły

Podświadomość, jako ta siła, która ma znaczny wpływ na nasze życie, zasługuje na szczególną uwagę. Odpowiednia z nią praca bowiem pozwala wreszcie dokonać upragnionych zmian i podążać w kierunku, w którym pragnie się iść. A satysfakcja z życia, które jest dokładnie takie, jakie pragniemy w głębi serca by było – jest bezcenna.

 

Jedną z metod pracy z podświadomością, która jest bardzo skuteczna i pozwala na dokonanie głębokich i trwałych zmian jest Time Line Therapy. Bazuje ona na obserwacji, iż wszystko czego doświadczamy  w życiu nasz mózg układa sekwencyjne na czymś w rodzaju linii czasu.

 

Każdy ma swoją własną linię czasu, czyli sposób na kodowanie oraz zachowywanie wspomnień w podświadomości. Dzięki linii czasu nasz mózg rozpoznaje, czy ma do czynienia z przeszłymi wydarzeniami, czy przyszłą kreacją.

 

Podczas sesji na linii czasu możemy wrócić do dowolnego wydarzenia z naszej przeszłości i przeżyć je ponownie, a także zmienić związane z nim odczucia i uwolnić emocje, które towarzyszyły temu wydarzeniu. Zazwyczaj są to przykre lub nawet traumatyczne wydarzenia, które wpływają na sposób, w jaki funkcjonujemy obecnie. Wydarzenia te niosły dla nas ważne lekcje życiowe.

 

Dzięki specjalnej sugestii jesteśmy w stanie wrócić do nich i zrozumieć przesłanie związane z tymi lekcjami. Takie zrozumienie zmienia nasz stosunek emocjonalny do tego wydarzenia, a to w konsekwencji wpływa na nasze podejście do życia teraz i w przyszłości. Dotarcie do tych wydarzeń, zrozumienie lekcji i uwolnienie negatywnych emocji, związanych z nimi, sprawia że zmieniamy swoje przekonania, stajemy się bardziej otwarci, świadomi własnej siły i możliwości. Zmiany te zachodzą w podświadomości i są natychmiastowe. Nasze podejście do życia zmienia się w trakcie sesji.

 

Jak wygląda sesja metodą Time Line Therapy?

 

W czasie sesji jesteśmy prowadzeni do wydarzenia w przeszłości, które jest odpowiedzialne za nasze problemy w tu i teraz. Kontaktujemy się z naszą podświadomością, aby pomogła nam zrozumieć lekcje płynące z tego wydarzenia i zintegrować je w sobie.

 

Po takiej wyprawie od razu zmienia się nasza percepcja oraz to jak spoglądamy na wydarzenia, które bezpośrednio wiążą się z trudną dla nas  sytuacją. Dzięki temu zmieniają się nasze odczucia oraz decyzje związane z daną  sytuacją.

 

Poprzez uwolnienie negatywnych emocji dokonuje się w nas wewnętrzna przemiana. Kontakt z umysłem podświadomym w tym procesie, pozwala zrozumieć przyczynę danej sytuacji i świadomie dokonać wyborów, które umożliwią nam uporanie się z danym problemem i osiągnięcie tego, czego pragniemy.

 

Transformacja pojawia się  we wszystkich zdarzeniach, które powiązane są z problemem, z którym przyszliśmy na sesję. Dzieje się to błyskawicznie na poziomie podświadomym.

 

Warto wspomnieć, że metoda ta pozwala nam także ukształtować przyszłe wydarzenia. Dzięki niej bowiem zaczynamy tworzyć pozytywne obrazy, emocje i otwierać się na nowe, bardziej satysfakcjonujące doświadczenia. To jest równie głębokie, co zejście do przeszłości i usuwanie ograniczeń związanych z wcześniejszymi decyzjami.

 

Osobista Linia Czasu to cała nasza historia – nasze radości, troski, decyzje, miłości. Kiedy zmieniamy ograniczające decyzje z przeszłości  wywieramy wpływ na teraźniejszość. Co istotne – zmiany te są związane z pokładami osobowości ulokowanymi najgłębiej w nas samych.

 

Time Line Therapy daje nam także wskazówki dotyczące tego, jak stworzyć najlepszą dla nas przyszłość. Możemy zrozumieć siebie, swoje doświadczenia i zmienić wreszcie to, co nam nie służy.

 

Sesja może odbywać się osobiście lub zdalnie (przez telefon, Skype, Whatsapp). Dla energii nie istnieją takie granice jak czas i przestrzeń. W czasie sesji pracę każdy musi wykonać sam. Terapeuta pełni rolę przewodnika, który pomaga w komunikacji z umysłem podświadomym.

 

Jeśli więc potrzebujesz konkretnych zmian, próbowałaś już naprawdę wielu rzeczy, lecz nic nie pomaga – Time Line Therapy wychodzi Ci naprzeciw. Jedna sesja może zmienić naprawdę wiele i daje szansę na nowe życie. Terapia ta to docieranie do samego źródła, dzięki czemu transformacja może dokonać się naprawdę głęboko.