Negatywne emocje – jak sobie z nimi poradzić?

 w Artykuły

Umysł wraz z myślami jest napędzany poprzez uczucia. Każde uczucie tworzy ogromna ilość powiązanych z nim myśli. W związku z tym, że większość ludzi przez całe życie tłumi w sobie uczucia lub próbuje od nich uciec, to energia ta nie może znaleźć ujścia, kumuluje się i objawia poprzez choroby, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia relacji osobistych.

Skumulowane emocje blokują rozwój duchowy, jak również świadomość i powodzenie w wielu obszarach życia.

Aby zmienić swoje ciało, życie na takie jakie chcemy należy zmienić myśli i uczucia. Trzeba odpuścić negatywne myśli i przekonania oraz zrzucić z siebie stres, który je napędza.

Należy zwrócić uwagę na to, że manifestuje się to o czym myślimy – włącznie z nieuświadomionymi przekonaniami. Winowajcą nie jest świat ani tez my sami. Problem polega na tym jak zaprogramowany jest nasz umysł, jakie informacje bierzemy i zaczynamy się z nimi utożsamiać. Gdy rozpoznamy, uwolnimy i odpuścimy każde swoje niesłużące nam przekonanie oraz emocje, znikną negatywne reakcje organizmu, choroby i objawy. Gdy umysł uwalnia się od programu organizm przestaje reagować.

Co możesz zrobić?

Negatywne emocje najczęściej przynoszą ze sobą bardzo nieprzyjemne odczucia w ciele. W związku z tym chcemy się ich pozbyć jak najszybciej. Najlepszą metodą na to, żeby negatywne emocje przestały rządzić naszym życiem jest ich zaakceptowanie.

Jeśli je zauważymy i pozwolimy na to, żeby przychodziły i odchodziły to okaże się, że są natychmiast uwalniane. Jeśli uciekamy przed nimi, nie chcemy ich odczuć, to paradoksalnie je przyciągamy do siebie i pozostawiamy. Spróbujmy spojrzeć na te emocje jak na osoby. Przywitać się z nimi, zaakceptować ich obecność w naszym życiu i puścić je wolno.

Ważne jest również zaakceptowanie siebie, że wytworzyliśmy te emocje, że to jest normalne i ludzkie przeżywać różne ich rodzaje. Wszystko jest z nami w porządku. Jak przychodzi emocja np. złość to spróbujmy zatrzymać się na chwilę i zlokalizować gdzie ona się kumuluje, w którym miejscu w ciele(może to być w kilku miejscach naraz np. brzuch, głowa, klatka piersiowa, twarz, ręce, nogi itp. lub w całym ciele) każdy może odczuwać trochę inaczej. Następnie akceptujemy to odczucie bez próby jakiejkolwiek jego zmiany i je obserwujemy do momentu odczucia ulgi. Bardzo proste i bardzo skuteczne.

Uwalniając emocje staniemy się spokojniejsi, nasze życie będzie dla nas dużo przyjemniejsze i łatwiejsze, a ludzie wokół nas staną się przyjaźni.